Czy malowanie proszkowe utrwala powłokę?

Często zadają nam Państwo pytanie, czy malowanie proszkowe utrwala powłokę. Odpowiadamy – tak. Poniżej tłumaczymy, jak to się dzieje.

Malowanie proszkowe bram przesuwnych i skrzydłowych, balustrad balkonowych, ogrodzeń stalowych lub innych elementów wykonanych ze stali polega na nakładaniu farby proszkowej na powłokę metalu. Stosuje się w tym celu technikę natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Wcześniej jednak powłoka malowanej powierzchni jest odpowiednio przygotowywana przez odtłuszczanie, trawienie i fosforowanie. Po nałożeniu farby na powierzchnię bram, balustrad czy przęseł ogrodzeniowych następuje polimeryzacja, czyli wygrzewanie w wysokich temperaturach (ok. 200°C). W rezultacie wygrzewania farba ulega stopieniu na powierzchniach metalowych.

Powłoka lakiernicza uzyskana w ten sposób jest nie tylko estetyczna, ale też chroni elementy stalowe przed korozją, chemikaliami, wysoką temperaturą i uszkodzeniami mechanicznymi, a także działaniem warunków atmosferycznych.

W zależności od użytych powłok ochronnych, na wszystkie nasze wyroby ze stali nierdzewnej udzielamy od roku do trzech lat gwarancji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oferty.

Comments are closed.